9ورود اعضا، / عضویت{{MemberName}}
Tel : 021-77 8000 48
telegraminstagramfacebooklinkedIn

آسيا

آسيا پهناورترين و پرجمعيت ترين قاره كره زمين است. اين قاره ۸٫۷٪ از مساحت سطح زمين و ۳۰٪ از مساحت خشكي‌هاي اين سياره را در بر مي‌گيرد. ۶۰٪ جمعيت كره زمين نيز در اين قاره زندگي مي‌كنند. بزرگ‌ترين و پرشمارترين كشورهاي جهان در اين قاره‌اند. آسيا به همراه اروپا خشكي بزرگ اوراسيا را مي‌سازند. اين قاره از شمال به اقيانوس منجمد شمالي، از جنوب به اقيانوس هند، از شرق به اقيانوس آرام و از غرب به درياي مديترانه و بخش مياني روسيه مرزبندي شده‌است.
قاره ي آسيا آثاري از كهن ترين تمدنهاي بشري را در دل خود دارد. از تمدن هاي بين النهرين، عيلاميان، اورارتوها و آريايي ها در مناطق خاورميانه ي امروزي تا تمدن هاي شرق دور در آسياي شرقي امروز آثار باستاني بسياري به جا مانده است و در واقع در جاي جاي اين قاره كهن آثاري متنوع از اجتماع هاي شهري انسان و تمدن هاي بزرگ بجا مانده است.
آسيا براي تمام مسافران مقصدهاي ديدني در خود دارد چه مسافراني باشند كه اولين بار پا به آسيا مي‌گذارند يا مسافراني باشند كه دنيا ديده‌اند. آسان‌ترين انتخاب، كشورهاي فرامدرن، موفق و بسيار دموكراتيك مثل ژاپن و ببرهاي خاوري آسيا يعني سنگاپور، هنگ كنگ، تايوان و كره جنوبي است كه مردم در آنجا از سطح بالايي از استاندارد زندگي برخوردارند. سخت‌ترين انتخاب‌ها براي سفر در آسيا كشورهاي فقيري مثل افغانستان، بنگلادش، لائوس و تيمور شرقي است كه مردم در آنجا هر روز حتي براي به دست آوردن كمي برنج مي‌جنگند. بعضي از كشورها در زمينه پذيرش گردشگران بودجه شرايط را فراهم كرده‌اند مثل تايلند، ويتنام و اندونزي، در حاليكه بعضي ديگر از كشورها مثل بوتان و مالديو گردشگري را به مناطقي خاص يا انواع خاصي از گردشگري (توريسم) محدود كرده‌اند. كره شمالي و تركمنستان كشورهاي جدا گشته و سركوب كننده‌ترين در جهان هستند، كه با وجود رهبراني بزرگ كه تورهاي گروهي را مورد بازرسي قرار مي‌دهند شرايط را بدتر مي‌كنند. البته كشورهايي هم وجود دارند كه وضعيتي بينابيني دارند مثل قدرت‌هاي نو ظهور چين و هند كه مي‌توانند مقصدهاي سفر خوبي باشند به دليل تاريخ طولاني‌شان، اندازه، سنت‌ها و تنوع‌شان.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي آژانس مسافرتي پرستو پرواز آسمان محفوظ مي باشد.